flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРАВИЛА пропуску осіб до приміщення Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області

ПРАВИЛА

пропуску осіб до приміщення Жовтневого районного

суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області

 

  1. Загальні положення

 

1.1.  Ці Правила визначають порядок забезпечення пропуску осіб до приміщення Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (далі–суд), з метою підтримання громадського порядку, забезпечення особистої безпеки працівників суду, припинення проявів неповаги до суду та охорони приміщень суду. Охорона суду здійснюється співробітниками підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області (далі – співробітники поста пропуску та охорони).

1.2.  Під час здійснення своїх повноважень щодо пропускного режиму до Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області співробітники поста пропуску та охорони керуються Конституцією України, законам України «Про судоустрій і статус суддів», актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами в зазначеній сфері, а також цими правилами.

1.3.  При вчиненні особами протиправних дій стосовно суддів, працівників апарату суду, учасників судового процесу, працівників інших органів та установ системи правосуддя, осіб, що перебувають у приміщенні суду, співробітники поста пропуску та охорони зобов’язані невідкладно вжити відповідні заходи.

1.4.  Пропуск осіб до приміщень суду не може поєднуватися з діями, які завдають фізичних або моральних страждань особам унаслідок фізичного чи психологічного впливу або принижують їхню гідність.

1.5. На вході до приміщень суду обладнуються пости охорони зі стаціонарним металодетектором арочного типу або ручними металошукачами, засобами відеонагляду та приставним столом, призначеним для виявлення заборонених для пронесення речей.

1.6. Пропуск матеріальних цінностей, обладнання, техніки в приміщення суду та переміщення таких цінностей за межі приміщень здійснюється за відповідним узгодженням з керівництвом суду.

1.7.   Для речей, які заборонено проносити до приміщення суду наявні камери схову.

1.8.  Примірник цих Правил розміщується в приміщенні суду перед пунктом пропуску, на видному та доступному для відвідувачів місці.

 

  1. Порядок пропуску осіб до приміщення Жовтневого районного

суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області

 

2.1. Пропуск осіб у приміщення суду здійснюється в робочі дні згідно зі встановленим у суді розкладом роботи (якщо інше не встановлено розпорядчим документом голови суду), а саме:

понеділок - четвер з 08 год.00 хв. до 17 год.00 хв., п’ятниця з 08.00 до 16.45

2.2. З метою ідентифікації осіб, які прибули до суду, їх пропуск здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу (паспорта громадянина України, паспорта громадянина для виїзду за кордон, службового посвідчення, посвідчення адвоката України, національного посвідчення водія України, пенсійного посвідчення, іншого офіційного документа, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ), а також електронного документу за допомогою додатку «Дія», шляхом авторизації особи у відповідному додатку. За умов наявності технічних засобів, ідентифікація осіб може здійснюватися з використанням мобільного додатку Єдиного державного веб - порталу електронних послуг «Портал Дія».

2.3. Безперешкодно, зокрема в неробочі години, вихідні, неробочі та святкові дні, до приміщень, в яких вони працюють, за пред’явленням посвідчення судді або службового посвідчення встановленого зразка пропускаються: голова суду, заступник голови суду, судді, керівник апарату суду, заступник керівника апарату суду та працівники апарату суду.

2.4. Голови, заступники голів та судді інших судів, судді у відставці пропускаються до приміщення суду в робочі дні та години за пред’явленням відповідного посвідчення.

2.5. Працівники апаратів судів пропускаються до приміщення, в яких вони працюють в робочі дні та години, а також у неробочі години, вихідні, святкові та неробочі дні за пред’явленням службового посвідчення.

2.6. До приміщення суду із застосуванням спеціальних технічних засобів контролю на безпеку пропускаються:

Якщо в особи немає документа, який посвідчує особу, працівник Служби судової охорони інформує про це керівника або заступника керівника апарату суду, який повинен встановити особу та мету візиту відвідувача, а також вирішити питання щодо можливості пропуску такої особи до приміщення.

2.7. Адвокати пропускаються за пред’явленням документу, що посвідчує особу адвоката. Під час здійснення пропуску адвокатів забороняється проводити огляд, чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності. В процесі візуального огляду вмісту валіз, сумок, портфелів тощо в частині виявлення заборонених для пронесення предметів працівник Служби судової охорони може застосовувати освітлювальний ліхтарик, не допускаючи безпосереднього контакту з документами.

2.8. Пропуск народних депутатів України до приміщення суду здійснюється за пред’явленням посвідчення народного депутата України. Вимоги про пред’явлення чи оформлення інших документів, а також особистий огляд народного депутата, огляд та перевірка його речей забороняються.

2.9 Пропуск до суду Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини здійснюється відповідно до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини».

Допуск іноземців чи осіб без громадянства у приміщення суду, які не є учасниками засідань чи інших заходів (нарад, переговорів тощо), здійснюється на підставі дозволу керівника апарату суду.

2.10. Журналісти, працівники засобів масової інформації пропускаються за пред’явленням документа, що посвідчує особу працівника засобу масової інформації. Застосування ними під час судового засідання аудіо-, відео-, кіно-, фотоапаратури здійснюється в порядку, встановленому відповідним процесуальним законодавством.

2.11. До приміщення суду з вогнепальною, газовою зброєю, пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, та іншими спеціальними засобами пропускаються працівники Служби судової охорони, працівники правоохоронних органів та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, військовослужбовці Національної гвардії України під час виконання ними службових обов’язків.

Вогнепальна й холодна зброя, інші небезпечні для життя і здоров’я громадян предмети та речовини, які є речовими доказами у справах, що підлягають розгляду в судовому засіданні, пропускаються до приміщень судів за наявності відповідного процесуального документа і в супроводі судового розпорядника, секретаря судового засідання чи відповідальної особи суду.

2.12. Бригади швидкої медичної допомоги, працівники аварійної, рятувальної, інженерно-технічної служб тощо пропускаються до приміщення суду (зокрема в неробочий час, вихідні та святкові дні) за пред’явленням службових посвідчень або документів, що посвідчують особу, у супроводі працівника суду, а за його відсутності – працівника Служби судової охорони.

2.13. У разі аварій, виходу з ладу технічних комунікацій працівники Служби судової охорони пропускають до приміщення суду працівників відповідних ремонтних служб у супроводі працівника апарату суду й негайно повідомляють про це голову суду, чергового територіального управління Служби охорони.

2.14. Інформація щодо осіб, які пропускаються до приміщення суду та не є їх працівниками, заноситься працівниками Служби судової охорони до Журналу відвідувачів (окрім випадків пожежі, вибуху та інших надзвичайних ситуацій, що створюють загрозу життю і здоров’ю осіб, які перебувають у приміщенні даної установи).

2.15. Порядок пропуску конвойних нарядів правоохоронних органів та осіб, які перебувають під їх охороною, а також осіб, щодо яких здійснюються спеціальні заходи забезпечення державної безпеки, визначається відповідними законодавчими та нормативно-правовими актами.

2.16. У робочі дні, після закінчення робочого часу, у приміщенні суду можуть перебувати:

1) судді та працівники суду;

2) працівники правоохоронних органів, які здійснюють спеціальні заходи забезпечення державної безпеки, у разі перебування в цих приміщеннях осіб, яких вони охороняють;

3) конвойні наряди правоохоронних органів та особи, які перебувають під їх охороною;

4) особи, що беруть участь у засіданнях та інших заходах (наради, переговори тощо), якщо такі заходи тривають;

5) особи, що беруть участь у судових засіданнях, які на час закінчення робочого дня не завершені;

6) медичний персонал служби невідкладної медичної допомоги, працівники рятувальної, аварійної, технічної, ремонтної служб тощо прибули за викликом.

2.17. У неробочі години, вихідні, святкові та неробочі дні до приміщення суду, у разі проведення невідкладного відкритого судового засідання, право бути присутніми мають будь-які особи, а у разі закритого судового засідання, пропускаються лише учасники судового засідання, а також конвойні наряди та особи, які перебувають під їх охороною.

2.18. Вхід та вихід до приміщення суду особами, що не є їх працівниками, здійснюється лише через центральний вхід, обладнаний контрольно-пропускним пунктом (окрім працівників екстрених служб у разі надзвичайних ситуацій).

У разі надзвичайної ситуації (блокування центрального входу, пожежі, вибуху, повені тощо) вихід (евакуація) здійснюється через службові, запасні, аварійні виходи (входи).

 

  1. Обмеження щодо пропуску осіб до приміщення суду

 

3.1. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до зали судового засідання обмежується ухвалою головуючого в судовому засіданні.

Під час проведення закритих судових засідань доступ до відповідних приміщень суду, у яких проводяться такі засідання, обмежується розпорядчим документом голови суду.

3.2. Забороняється пропуск до приміщення суду осіб:

1) з явними ознаками алкогольного, наркотичного сп’яніння або психічного розладу;

2) з боєприпасами, вогнепальною, газовою, пневматичною та холодною зброєю, пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, іншими спеціальними засобами активної оборони, крім осіб, визначених у пункті 2.11 розділу 2 цих Правил;

3) з кухонними, складними, сувенірними ножами, кортиками, шаблями тощо;

4) з виробами, пристроями імітаційного характеру, які за своїм зовнішнім виглядом ідентичні зброї та боєприпасам; 

5) з наркотичними речовинами, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, піротехнічними засобами тощо;

6) з тваринами (крім осіб варт правоохоронних органів та Національної гвардії України зі службовими собаками);

7) з довгомірними та габаритними предметами, валізами, господарськими сумками, пакетами великих розмірів (понад 600х400х200 мм);

8) з гучномовцями, динаміками, іншими пристроями для гучного відтворення звукової інформації;

9) іншими засобами, предметами, виробами та пристроями, які можуть бути використанні для нападу і створюють загрозу життю чи здоров’ю суддів, працівників суду, учасників судового процесу, відвідувачів, працівників Служби охорони. 

3.3. Особи, які прибули до суду, на час відвідування, речі та предмети, з якими заборонено пропуск до приміщення, можуть залишити у спеціальних індивідуальних камерах схову, обладнаних поряд із пунктом пропуску, окрім речей і предметів, визначених підпунктами 5-7 пункту 3.2 розділу 3 цих Правил

 

  1. Порядок пропуску для ліквідації надзвичайних (аварійних) ситуацій

 

    4.1. У випадку надзвичайної ситуації (загрози вибуху, аварії тощо) доступ до суду тимчасово призупиняється.

4.2  Співробітники поста пропуску та охорони для ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації що виникла викликають відповідну службу, доповідають про це командиру відділення, керівництву суду та, у відповідності до отриманих вказівок, проводять заходи з  евакуації та забезпеченні безпеки осіб, які залишились в приміщеннях суду, по прибуттю співробітників відповідної служби здійснюють їх допуск до установи.

4.3  Персонал суду підлягає евакуації відповідно до плану евакуації.

4.4. На період ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації доступ до суду працівників підрозділу Національної поліції, державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснюється в супроводі посадової особи, яка відповідає за пропускний режим.

4.5. Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура допуску до суду.

4.6. Тимчасово, у разі запровадження Кабінетом Міністрів України карантину, з урахуванням установленого в місті Кривому Розі, відповідного рівня епідемічної небезпеки, за рішенням голови суду, може бути обмежено  пропуск до приміщення суду осіб:

    1) з ознаками респіраторних захворювань та підвищеною температурою;

    2) без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, в тому числі зробленої власноруч;

    3) які не є учасниками судових засідань.

 

  1. Прикінцеві положення

 

5.1. Правила вводяться в дію з моменту їх затвердження та є обов’язковими до виконання суддями, працівниками апарату суду, співробітники поста пропуску та охорони та відвідувачами Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

5.2. Зміст Правил доводиться до відома: